تاریخ ایرانتاریخ و سیاستسیاسی

دانلود کتاب محافظ شاه

کتاب محافظ شاه

کتاب محافظ شاه که عمدتاً شامل دیده‌ها و شنیده‌های آقای علی حیدر شهبازی (محافظ مخصوص شاه) است، ظاهراً با هدف احقاق حقوق وی به عنوان فردی که سالهای طولانی در خدمت محمدرضا شاه بوده و حتی بعد از فرار از ایران نیز به همراه پهلوی ها و به دنبال مرگ شاه، مدتی نیز در خدمت رضا پهلوی قرار گرفته، به رشته تحریر درآمده است.

هر چند به دلیل فقدان آگاهیهای سیاسی نویسنده و پایین بودن سطح سواد وی، این کتاب نمی‌تواند از جایگاه بالایی نزد محققان و تاریخ‌نگاران برخوردار شود، اما از این رو که شهبازی سالها محمدرضا پهلوی را سایه‌وار دنبال می‌کرده است خاطرات وی می‌تواند در جهت کامل کردن برخی حلقه‌های گمشده تاریخ کشورمان مفید واقع شود.

خواننده کتاب محافظ شاه با مطالعه همان بخشهای نخستین متوجه این واقعیت می‌شود که بیان کننده خاطرات از قدرت تحلیل لازم برخوردار نیست و حتی نتوانسته است از خود یک شخصیت ثابت ارائه کند.

همچنین از بررسی کلی کتاب، این جمعبندی به دست می‌آید که به احتمال قوی این خاطرات در زمان وقوع رخدادها نگاشته نشده، بلکه بعدها که منافع نگارنده با منافع برخی از وارثان محمدرضا شاه پهلوی در تعارض قرار گرفته، وی اقدام به بیان خاطرات خود کرده است.

نام کتاب : محافظ شاه

نام نویسنده : علی شهبازی

تعداد صفحات : ۳۳۶ صفحه

موضوعات : تاریخی و خاطرات

میخوام کتاب رو دانلود کنم !
دانلود کتاب حجم کتاب : ۴ مگابایت رمز کتاب(در صورت نیاز) : www.ketab2pdf.ir فرمت کتاب : PDF منبع کتاب : کتاب تو پی دی اف

آنكه می تواند، انجام می دهد، آنكه نمی تواند انتقاد می كند. (جرج برنارد شاو)

> جعبه دانلود

در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.

امتیاز کتاب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا