سیاسی

دانلود کتاب شوکران اصلاح

معرفی کتاب شوکران اصلاح

دفاعیات عبدالله نوری در دادگاه ویژه روحانیت

عبدالله نوری (زاده ۱۳۲۸) با تحصیلات حوزوی در سطح «خارج فقه و اصول»، وزیر کشور پیشین در دور اول ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی و دور اول ریاست جمهوری محمد خاتمی، همچنین نماینده مجلس پنجم و عضو اولین دوره شورای اسلامی شهر تهران بود.

کتاب شوکران اصلاح ، متن کامل دفاعیات حجت‌الاسلام عبدالله نوری، مدیر مسئول روزنامه تعطیل شده خرداد در دادگاه ویژه روحانیت است که به انضمام حکم دادگاه ویژه روحانیت به چاپ رسیده است .صفحات پایانی کتاب به نمایه اسامی اختصاص دارد.

عبدالله نوری در مقدمه کتاب علت نام‌گذاری کتاب را این گونه ذکر می‌کند:

دفاعیات خود را شوکران نامیدم تا حکایت‌گر آرزو و آرمانی باشد. امید آن‌که در جمهوری اسلامی نقد مصلحانه و اصلاح‌طلبانه به مثابهٔ شوکرانی، خیرخواهان جامعه را با هزینه‌های سنگین و یا حذف مواجه نسازد. اصلاح‌طلبی در عرصهٔ اقتدار باید به عملی عرفی و عادی بدل شود و همچون نسیمی روح‌بخش در عرصه عمومی، ضمیر شهروندان را هربار تازگی و صفای مکرر بخشد.

در بخشی از کتاب شوکران اصلاح می خوانیم:

به دنبال تأسیس و انتشار روزنامه خرداد در سال ۱۳۷۷ به صاحمي امتیازی و مدیریت مسؤولی آقای حجت الاسلام عبدالله نوری انتظار می رفت که ایشان به عنوان یک روحانی دارای سابقه فعالیت در انقلاب و مسائل اجتماعی و سیاسی به نفع اهداف انقلاب اسلامی حرکت کرده و به عنوان فردی که به پیروی از خط امام اشتهار داشته و از سوی حضرت امام و مقام معظم رهبری مسؤوليتهایی به وی محول شده با قرار گرفتن در مسؤولیت یک رسانه عمومی مبین اهداف اسلام و نظام اسلامی و مروج افکار و منویات حضرت امام رضوان الله تعالی علیه باشد، لكن بس از مدت کوتاهی که از انتشار روزنامه گذشت، مشاهده شد که روزنامه در مسیری خلاف انتظار فوق قدم برداشته….

نام کتاب : کتاب شوکران اصلاح

تعداد صفحات : ۳۲۰ صفحه

میخوام کتاب رو دانلود کنم !
دانلود کتاب حجم کتاب : ۳ مگابایت رمز کتاب(در صورت نیاز) : www.ketab2pdf.ir فرمت کتاب : PDF منبع کتاب : کتاب تو پی دی اف

آنكه می تواند، انجام می دهد، آنكه نمی تواند انتقاد می كند. (جرج برنارد شاو)

> جعبه دانلود

در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.

امتیاز کتاب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا