سیاسی

دانلود کتاب در دامگه حادثه

معرفی کتاب در دامگه حادثه

کتاب در دامگه حادثه به طور مفصل جریان انقلاب سال ۱۳۵۷ ایران را از زبان پرویز ثابتی مدیر امنیت داخلی ساواک بیان میکند، روایتی به دور از تعصبات جاری سیاسی ایران در سی و سومین سالروز رفتن شاه در ۲۶ دی و آمدن آیت الله خمینی به ایران در ۱۲ بهمن ۱۳۵۷، شرکت کتاب در لس انجلس، کتاب تاریخی مشهوری را به زیر چاپ برد.

«در دامگه حادثه»، کتابی است که در آن عرفان قانعی فرد – محقق تاریخ معاصر – با پرویز ثابتی – مقام امنیتی مهم و مشهور دوران محمد رضا شاه پهلوی – به گفتگویی مبسوط نشسته است و در آن کتاب به بررسی حوادث سالهای ۱۳۳۷ – ۱۳۵۷ پرداخته شده، این کتاب در ۶۸۰ صفحه، در قطع وزیری، در ایام سالروز انقلاب، در ۵۵۰۰ نسخه در اختیار علاقمندان در سراسر جهان، قرار می گیرد. ساواک – سازمان امنیت و اطلاعات کشور – از سال ۱۳۳۵ تا ۱۳۵۷ ، سازمان اصلی پلیس امنیتی و اطلاعاتی ایران که افرادی مانند تیمور بختیار، حسن پاکروان، نعمت اله نصیری و ناصر مقدم، به ترتیب ریاست آن را بر عهده داشتند.

در بخشی از کتاب در دامگه حاد ثه می خوانیم

آیت الله سید ابوالقاسم کاشانی که به علت تبعید وی به وسیله سپهبد رزم آرا در سمت رییس ستاد ارتش در سال ۱۳۲۷ پس از تیراندازی به شاه در دانشگاه تهران با رزم آرا به شدت دشمن شده بود، پس از انتصاب رزم آرا به نخست وزیری مخالفت با وی را آغاز و مصدق در مجلس خطاب به رزم آرا نخست وزیر در جریان مذاکرات تفت عنوان می کند: «خودم با دست خودم ترا می کشم» (نقل به مضمون)، گرچه ممکن است این بیانات ناشی از عصبیت و بدون قصد و نیت واقعی بوده باشد ولی ظاهرا موجب پیدایش فکر کشتن رزم آرا به وسیله سید ابوالقاسم کاشانی می شود که در این زمان او و مصدق به عنوان رهبران جبهه ملی در یک جبهه قرار داشته اند.

کاشانی دستور ترور رزم آرا را به نواب صفوی رهبر فداییان اسلام صادر و خلیل طهماسبی مامور اجرای آن می شود. طهماسبی، رزم آرا را در روز ۱۶ اسفند ۱۳۲۹ در مسجد شاه ترور کرد و با افتخار به دادن شعار پرداخت و حتی از صحنه فرار نیز نمی کند و دستگیر می شود.

در آن روز رزم آرا در مجلس ختم آیت الله فیض از روحانیون خراسان شرکت داشته است. علت اینکه شایعاتی درباره اسدالله علم در حادثه سوقصد به رزم آرا منتشر شده این بوده است که رزم آرا قصد نداشته است در مجلس ختم شرکت کند ولی اسدالله علم که عضو کابینه رزم آرا بوده به أو أصرار و وی را راضی به شرکت در مجلس ترحیم کرده است.

خانواده رزم آرا به همین دلیل علم را متهم به شرکت در توطئه و یا حداقل آگاهی از برنامه سو قصد می کنند ولی در اینکه قتل به وسیله خلیل طهماسبی و به دستور آیت الله کاشانی صورت گرفته، هیچگاه تردیدی نبوده و خود کاشانی نیز به آن افتخار می کرده است…

نام کتاب : در دامگه حادثه

تعداد صفحات : ۶۹۰ صفحه

میخوام کتاب رو دانلود کنم !
دانلود کتاب حجم کتاب : ۲۰ مگابایت رمز کتاب(در صورت نیاز) : www.ketab2pdf.ir فرمت کتاب : PDF منبع کتاب : کتاب تو پی دی اف

برده یک ارباب دارد اما جاه‌طلب به تعداد افرادی که به او کمک می‌کنند. (بردیر فرانسوی)

> جعبه دانلود

در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.

امتیاز کتاب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا