تاریخ جهانتاریخ و سیاست

دانلود کتاب جایگاه زن در تمدن فراعنه

کتاب جایگاه زن در تمدن فراعنه

کتاب جایگاه زن در تمدن فراعنه نوشته بهاره جواهری درباره نقش و تاثیر زنان در تمدن مصر است.

پروفسور ژان يويوت، يکي از بزرگترين مصرشناسان فرانسه مي گويد:

«شايد به خلاف آن چه خود مصري ها مي پندارند، خاستگاه همه چيز در مصر نباشد، ولي بايد بپذيريم که حدود ۳۰۰۰ سال پيش از ميلاد مسيح، مصر از سرزمين هاي همسايه اش بسيار پيشرفته تر بوده است.نشانه هاي ماندگار، شاهکارهاي معماري و آثار هنري به جا مانده از آن، از وراي قرن ها به دست ما رسيده اند، و همين امر شهرتي بيش از تمدن هاي ديگر آن زمان برايش به ارمغان آورده است.» (يويوت، ۱۱۲)

تاکنون بارها در مورد اين کشور، حکمرانان آن، اين که فراعنه که بودند و چه کردند سخن ها گفته و کتاب ها نوشته اند. ما در اين مقاله مي کوشيم به چشم انداز ديگري از مصر باستان بپردازيم:

حضور زنان در سطوح مختلف معنوي و اجتماعي و برخورداري آن ها از حقوق و امتيازاتي که نه تنها در آن دوران، بلکه حتي امروز نيز بسياري کشورهاي ديگر از آن ها بي بهره اند. در مصر فراعنه، اوج معنويت از آن زنان بود، زنان مي توانستند در راس بالاترين مناصب حکومتي و دولتي قرار گيرند و حتي گاهي در مقام فرعون، زمام امور را در دست بگيرند.

نام کتاب : The position of women in the pharaonic civilization

تعداد صفحات : ۱۹ صفحه

میخوام کتاب رو دانلود کنم !
دانلود کتاب حجم کتاب : ۲۴۷ کیلوبایت رمز کتاب(در صورت نیاز) : www.ketab2pdf.ir فرمت کتاب : PDF منبع کتاب : کتاب تو پی دی اف

> جعبه دانلود

در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.

امتیاز کتاب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا