اسلامدین و مذهبشیعه

دانلود کتاب برگ معرفت

معرفی کتاب برگ معـرفت

کتاب برگ معرفت نوشته حسن افتخارزاده و با تصحیح عبدالحسین طالعی است.این کتاب درباره هشت پرسش و پاسخ به آنها بر اساس درس های گفتاری است.

محتوای کتاب برگ معرفت :

  • پرسش اول: در یادبود رویداد کربلا باید خندید یا گریست؟
  • پرسش دوم: آیا امامان علم غیب داشتند؟
  • پرسش سوم: اگر امام حسین علم غیب داشت، چگونه سفر کربلا را با چنین پایانی برگزید؟
  • پرسش چهارم: ما می توانیم از غیر خدا حاجت بخواهیم؟ آیا این کار شرک است یا نه؟
  • پرسش پنجم: چرا بعضی دعاهای ما مستجاب نمی شود؟
  • پرسش ششم: رابطه ائمه اطهار با خلفای زمان خود و خلفا با آنها چگونه بود؟
  • پرسش هفتم: آیا صحیح است که غیر شیعه ها، با وجود عملکرد صحیح اخلاقی به جهنم می روند و شیعه ها با وجود عملکرد غلط، به بهشت می رسند؟
  • پرسش هشتم: آیا در مورد امام حسین فقط باید گریست؟ آیا آنهمه اثر که گفته شده، فقط بر چند قطره اشک مترتب است؟

پرسش پنجم – چرا بعضی دعاهای ما مستجاب نمی شود؟

۱- در مرحله اول این مطلب باید برای ما روشن شود که: آیا ما از خدا طلبکاریم؟ آیا بر خدا واجب است که هر چه از او خواستیم، برایمان عملی کند؟ آیا خداوند به ما بدهکار است با ما بر او حقی داریم که مجبور باشد همه گونه خواسته را با این همه تنوع و تضاد، از این همه بنده اش اجابت کند؟

این نکته را باید با تمام وجود بپذیریم که هر نعمتی را که خداوند په هرکس می دهد، بدون استحقاق و شایستگی اوست و خداوند، مبتدئ است یعنی نعمت دادن را آغاز می کند، بدون هیچ مقدمه ای، لذا در روایت دارد: یا مبتدئا بالنعم قبل استحقاقها ای کسی که نعمت ها را آغاز میکنی پیش از این که شایستگی آن در مردم با شد حال که چنین است، اگر در یک مرحله به هر دلیلی که قطعا مبتنی پر حکمت الهی است به یک درخواست ما برآورده نشد، آیا جای سؤال دارد؟

اساسا چه کسی توان آن را دارد که کارهای خدا را مورد سؤال قرار دهد؟ تمام بندگان . حتی مقرب ترین بنده که خانم الانبیاء می باشد . خود را بندهای ذلیل در پیشگاه خدای عزیز می دانند. پس کیست که در جایگاه سؤال یا حساب کشیدن از خدا باشد؟ در قرآن می فرماید:

ولا يسئل عما يفعل وهم يسئلون؟ خداوند، در مورد آنچه انجام می دهد، مورد سؤال قرار نمی گیرد، بلکه از آنها سؤال می شود در اینجا می توان پرسید که: خداوند، خودش وعده داده که دعاهای ما را مستجاب کند و فرموده است: وأدعوني استجب لكم .۲ آیا مستجاب نکردن دعا، خلف وعده نیست؟ در پاسخ باید به بحث سببت اشاره شود.

خداوند، چه در دنیا و چه در آخرت، سبب های زیادی برای امور مختلف قرار داده، ولی تمام آنها را در همین سطح (سبب) می داند، و مسبب الاسباب، یعنی کسی که به آن سبب ها، سبیت می بخشد، خود اوست نه دیگری…

نام کتاب : کتاب برگ معرفت

تعداد صفحات : ۱۵۶ صفحه

میخوام کتاب رو دانلود کنم !
دانلود با لینک مستقیم دانلود با لینک گوگل درایو دانلود با لینک آپلودبوی دانلود با لینک مدیا فایر حجم کتاب : ۱٫۱ مگابایت رمز کتاب(در صورت نیاز) : www.ketab2pdf.ir فرمت کتاب : PDF منبع کتاب : کتاب تو پی دی اف

عمر آنقدر کوتاه است که نمی‌ارزد آدم حقیر و کوچک بماند. (دیزرائیلی)

در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.

امتیاز کتاب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا