تاریخ جهانتاریخ و سیاستسیاسی

دانلود کتاب اسرار دادگاه نورنبرگ

معرفی کتاب اسرار دادگاه نورنبرگ

کتاب اسرار دادگاه نورنبرگ اثری از ریموند کارتیه می‌باشد. مترجم این اثر نجف ‌قلی پسیان است.

پس از پایان جنگ جهانی دوم و شکست آلمان‌های نازی از متفقین، دادگاه بزرگی برای رسیدگی به جرائم جنگی آلمان‌ها تشکیل شد. این دادگاه را بلندپایه‌ترین قضات انگلیس، فرانسوی، آمریکایی و… اداره می‌کردند.

دادگاه ماه‌ها بر روی پرونده‌های گوناگون کار کرد و احکام گوناگونی صادر کرد. برخی از سران نازی به اعدام محکوم شدند، برخی دیگر به حبس‌های بلند ‌مدت و کوتاه‌ مدت و عده کمی نیز تبرئه گردیدند.

مدت‌ها بعد، اسنادی از این دادگاه به بیرون درز کرده و به دست نویسنده این کتاب رسید. اسنادی محرمانه که بسیاری از ناگفته‌های پنهان جنگ را آشکار می‌کرد. این کتاب از مهم‌ترین اسناد تاریخی برای آگاهی از زوایای پنهان جنگ دوم جهانی است.  

در بخشی از کتاب اسرار دادگاه نورنبرگ می خوانیم

قاضی های این دادگاه بین المللی ازبین سران آلمان نازی ۳ نفر (شاخت ، فن باین ، فریج) را تبرئه کردند و کوریک و ربین تروپ و کابل و کالتن برونر و روزنبرگ و فرانک و فریک و اشتراشر و ساوکل و پودل را محکوم به اعدام نمودند و بقیه را به زندان های کوتاه مدت و بلندمدت محکوم کردند.

برای محکومین چهار جرم برجسته درنظر گرفته شد، توطئه برای آغاز جنگ، جنایات برضد ملح، جنایات جنگی ، جنایت برضد بشریت .در رای صادره از طرف دادگاه سازمانهای کشتاپو و (اس.اس) جنایتکار شناخته شدند و برخلاف انتظار ، دستگاه ستاد ارتش آلمان و نیروی حمله اس . اس مجرم اعلام نشدند.

جرائم آلمان نازی از لحاظ سیاسی و نظامی بشرح زیر اعلام شد : حمله به اتریش، یوگسلاوی ، یونان؛حمله به اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۴۱ برای اجرای نقشه (بارباروس) طبق این نقشه ارتش آلمان می بایست درظرف ۳ ماه روسیه شوروی را از پا درآورد .

هنگامیکه رای نورنبرگ در محافل سیاسی و مطبوعاتی جهان منعکس کردید ، هیچکس زبان به تنقید باز نکرد.زیرا داد رسان این ۴ کشور در این دادگاه تاریخی ، درمدت ده ماهی که دادرسی ادامه داشت، وحدت فکر خود را به دنیا نشان دادند ، هرگز عصبانی نشدند و اجازه ندادند کوچکترین حادثه ای روی دهد و مهمتر از همه اینکه در هیچ موضوعی با هم اختلاف نظر پیدا نکردند .

اکنون که نزدیک ۳ سال از آن تاریخ میگذرد ، درست مثل این است که محافل قضائی، سیاسی و نظامی دنیا جديدا” به اهمیت آن دادگاه، دادگاهی که در آن غالب مغلوب را محاکمه کرد و روسای نظامی ، وزیران ، نخست وزیر ، حتی کسی که شرایط تسلیم را پذیرفت به مجازات رساند پی برده است .

کتابی که در پیش رو دارید نشان میدهد که در این محکمه بسیاری از اسرار نظامی که تا این اواخر هم اطلاع درستی از آن بدست نیامده است همگی فاش شده ، ولی حرارت فاتحین مانع از آن بود که توجهی به این قضایا شود .

ریموند کارتیه” فرانسوی که به عنوان وکیل مدافع در این دادگاه تاریخی شرکت داشته است ، اخيرا” از مطالب مهم و بی سابقهای که در پرونده ها وجود داشته بخصوص اظهارات لیدرهای جنگی و سیاسی آلمان ، مطالبی را تحت عنوان ” اسراری که در نورنبرگ فاش شده” تهیه کرده و انتشار داده است.

در این کتاب، گذشته از آنکه به پیدایش و ظهور هیتلر و حزب نازی اشاره شده است و هیتلر را همانطوری که بوده است معرفی کرده ، از نظریات جنگی آلمان نازی نسبت به ایران ، علت خودداری ستاد ارتش آلمان از حمله به انگلستان و جبل الطارق نیز پرده برداشته است …

نام کتاب : کتاب اسرار دادگاه نورنبرگ

تعداد صفحات : ۳۶۲ صفحه

میخوام کتاب رو دانلود کنم !
دانلود با لینک مستقیم دانلود با لینک کمکی حجم کتاب : ۵٫۴ مگابایت رمز کتاب(در صورت نیاز) : www.ketab2pdf.ir فرمت کتاب : PDF منبع کتاب : کتاب تو پی دی اف کد کتاب : Ktpdf0125

آنكه می تواند، انجام می دهد، آنكه نمی تواند انتقاد می كند. (جرج برنارد شاو)

> جعبه دانلود

در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.

امتیاز کتاب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا