تاریخ ایرانتاریخ جهانتاریخ و سیاست

دانلود کتاب جنگ های هفتصد ساله ایران و روم

کتاب جنگ های هفتصد ساله ایران و روم

کتاب جنگ های هفتصد ساله ایران و روم نوشته غلامحسین مقتدر است که درباره جنگ و نزاع بین دولت ایران و روم از سال ۵۴ قبل از میلاد تا پایان شاهنشاهی ساسانیان ادامه داشت.

اصول جنگ مولود فکر فرماندهان بزرگ است که رویه زندگانی و شیوه جنگی ایشان همیشه در هر دوره برای نظامیان بهترین سرمشق بوده و خواهد بود.

عملیات این قهرمانان روزگار چه از لحاظ مهارت در فرماندهی و هدایت ارتشها و چه از حیث تدابیر تاکتیکی و خدعه های نظامی، پندها و اندرزهای سودمندی دربردارد که سرداران قرون بعد هم اضافه بر آنها چیزی به ما نمی آموزند.

گرچه در اثر سیر تکاملی اسلحه و وسایل جنگ در شیوه های کارزار تغییراتی رخ نموده است که نمی توان منکر آنها شد، اما اصول مسلمی که این استادان فن در نبردهای خود بکار برده اند، همیشه ثابت و تغییرناپذیر است، زیرا اساس فرماندهی به روی آنها قرار دارد و بس!

“فرماندهان عهد قدیم و سردارانی که بعد از ایشان به وجود آمده اند و اصول جنگها را از پیشینیان خود دریافته اند، همواره با رعایت این اصول به کارهای درخشانی نایل شده اند. هنوز برخی اشخاص هستند که فتوحات مرا فقط به طالع من نسبت می دهند، یا شکست های مرا تنها از خطای نظرم ناشی می دانند. ولی اگر می توانستم گزارش نبردهای خود را به تفصیل بنویسم، دقت و توجه دائمی من به رعایت این اصول باعث حیرت و شگفت آنان میشد.”
(ناپلئون بناپارت)

نام کتاب : جنگ های ۷۰۰ ساله ایران و روم

نام نویسنده : غلامحسین مقتدر

تعداد صفحات : ۲۱۰ صفحه

موضوعات : تاریخ و ایران و روم

میخوام کتاب رو دانلود کنم !
دانلود کتاب حجم کتاب : ۷/۲ مگابایت رمز کتاب(در صورت نیاز) : www.ketab2pdf.ir فرمت کتاب : PDF منبع کتاب : کتاب تو پی دی اف

شب آنگاه زیباست که نور را باور داشته باشیم. (دوروستان)

> جعبه دانلود

در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.

امتیاز کتاب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا